Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tectumfinanse.pl/includes/menu.inc).

Jakie kroki należy podjąć, by odnieść sukcesy w rozwoju firmy?

Przede wszystkim, aby firma osiągnęła odpowiedni status musi się rozwijać. Jednak nie zawsze właściciel firmy dysponuje na ten cel odpowiednimi środkami. Jak można je zdobyć?

Internet - landszaft
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
landszaft - Internet
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem, z jakiego warto korzystać są dotacje ze źródeł Funduszy Europejskich, przyznanych w naszym kraju na lata 2014-2020. Na dotacje z tego źródła w pierwszej kolejności mogą liczyć firmy, jakie planują prace rozwojowe i badawcze. Instytucją odpowiedzialną za udzielanie wsparcia przedsiębiorcom w tej dziedzinie jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Dofinansowanie dla przedsiębiorstwa z tego źródła nie może przekroczyć 50 mln euro. Poza Funduszami Europejskimi istnieje również szereg programów, które pomagają przedsiębiorcom w rozwoju firmy. Można wymienić cztery kategorie takich programów - pieniądze na start własnej firmy dla osób pracujących, pieniądze na start firmy dla bezrobotnych, środki dla nowych firm oraz pieniądze dla przedsiębiorstw działających dłużej niż rok. Ponadto, zawsze dobrym sposobem dla pozyskanie pieniędzy na rozwój swojej firmy będzie znalezienie inwestora, który wierzy w nasz pomysł i zechce zainwestować własne środki, oczywiście w zamian z jakiej korzyści. Dotacje na innowacje i wszystkie inne wymienione formy pozyskania środków powinniśmy rozwacyć przed wzięciem kredytu na rozwój przedsiębiorstwa.

Aby postawić sobie cele rozwoju firmy musimy wiedzieć z czym startujemy. Do tego między innymi służy wycena firmy. Aby móc określić czy otrzymana przez nas wstępna propozycja dotycząca np. sprzedaży udziałów jest dla nas korzystna, powinniśmy określić wartość firmy. Wycena przedsiębiorstwa bądź udziałów spółki jest koniecznym działaniem do określenia godziwych aktywów oraz stosowane jest też trakcie dokonywania zmian strukturalnych firmy, a ponadto wykorzystywana jest do sprawozdań finansowych. Co więcej, wycena firmy może być również czynnikiem zabezpieczeń kredytu. Należy pamiętać, iż aby taka wycena posłużyła nam w odpowiedni sposób oraz mogła przyczynić się do rozwoju naszego przedsiębiorstwa musi być wykonywana przez eksperta, z tego powodu, że istnieje wiele metod wyceny stosowanych na przykład ze względu na cel.

W sieci bez trudu znajdziemy kontakt do firmy, która specjalizuje się w tego typu wycenach. Oczywiście najlepsze efekty daje stała współpraca z doradcą, który dobrze rozumie na czym polega prowadzony przez nas interes, ma dostęp do wszystkich istotnych danych i mamy się pełne zaufanie.